Martina Bilan osvaja nas svojim keramičkim radovima pod pseudonimom Dunja Ignis, a na svoju wishlistu sada stavljamo njezine novitete za ljeto; keramičke tanjure u obliku cvjetova, listova, naranče i jabuke. Možemo ih zamisliti kao dio nekog ljetnog setinga, kako s njima uživamo u osvježavajućem desertu ili sočnom voću.
Dunja Ignis keramički tanjuri
Neki dan smo vam pisali o novoj Zara Home kolekciji koja nas zove na odmor u kakvoj kućici pored mora, a sada smo pronašli i keramiku s hrvatskim potpisom koji se savršeno uklapaju u takav ljetni scenarij. Dolaze iz radionice Martine Bilan koja stvara pod pseudonimom kojeg je počela koristiti još na fakultetu – Dunja Ignis. Studirala je na Umjetničkoj akademiji u Splitu, nakon fakulteta završila tečaj za keramiku i lončarstvo te nas već godinama osvaja svojim fantastičnim radovima. Ovog puta to je napravila tanjurima u cvjetnim i voćnim oblicima.
Galerija
Martina je iz Dicma, gdje živi cijeli život, a tamo nastaje i Dunja Ignis keramika. Noviteti koje je predstavila prizivaju ljeto i pravo su osvježenje u ovim danima kada s nestrpljenjem čekamo one prave, tople dane – desertni tanjuri u obliku jabuke i naranče, cvjetova i listova koje možemo zamisliti kao dio setinga nekog ljetnog stola, upotpunjene slasnim desertima ili sočnim voćem.
Galerija
Gdje kupiti Dunja Ignis keramiku?
Svoje radove prodaje na Etsyju, a svaki od komada Dunja Ignis keramike je unikatan. Tako napominje da boja proizvoda može varirati, zbog same prirode ručnog procesa izrade keramike. Keramika je, napominje Martina u opisu, sigurna za posluživanje jela i periva u perilici, no ipak preporučuje ručno pranje zbog dugotrajnosti proizvoda. Cijena tanjura u obliku cvijeta na Etsyju je 25 dolara, dok se onaj u obliku jabuke prodaje po cijeni od 29 dolara, a oba su dostupna na Dunjinom Etsy shopu.
U jednom razgovoru za Slobodnu Dalmaciju, Dunja je rekla kako se njezin prvi susret s glinom dogodio na kolegiju plastično oblikovanje, a oduvijek voli ručne radove, craft općenito pa je keramima za nju sretan spoj crafta i praktičnosti. Njezina idealna zabava, kaže. U intervjuu je rekla kako je sve što zna o keramici naučila iz jednog vikend-tečaja keramike u Splitu, a zatim kroz mnogo istraživanja na internetu, u knjigama, kao i iz vlastitih pogrešaka. I dalje joj je, kaže, jednako uzbuđenje otvoriti peć nakon 36 sati hlađenja i vidjeti kako su posude preživjele pečenje na 1000 stupnjeva.
FOTOGRAFIJE: Etsy, Instagram